امکان خونریزی لثه در دوران بارداری افزایش می‌یابد

جام جم آنلاین: دکتر مژگان بیگدلی متخصص بیماری‌های دهان و دندان گفت: رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان و باقی ماندن ذرات غذا میان دندان‌ها موجب التهاب لثه و خونریزی می‌شود.

 

این متخصص بیماری‌های دهان و دندان در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: التهاب لثه یا ژنژیویت شایع‌ترین علت خونریزی لثه است که به دلیل رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان به وجود می‌آید.

وی افزود: در صورت رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان و استفاده نکردن از نخ دندان، ذرات غذا میان دندان‌ها باقی می‌ماند و موجب التهاب لثه می‌شود. لثه ملتهب، نرم و قرمز رنگ می‌شود و در هنگام مسواک زدن دچار خونریزی می‌شود. در مواقع التهاب شدید، لثه خود به خود و بی‌دلیل دچار خونریزی می‌شود و در این مواقع باید به سرعت به پزشک مراجعه کرد.

بیگدلی تصریح کرد: در دوران بارداری، به دلیل افزایش برخی هورمون‌های زنانه در زنان باردار، خونریزی لثه افزایش می‌یابد.این متخصص بیماری‌های دهان و دندان ادامه داد: مشکلات انعقادی، مشکلات بافت لثه و مشکلات خونی مانند لوسمی از دیگر دلایل خونریزی لثه است که البته سهم بسیار اندکی در خونریزی لثه دارند.

وی خاطرنشان کرد: با رعایت بهداشت دهان و دندان و استفاده از نخ دندان و دهانشویه‌های حاوی فلوراید می‌توان از خونریزی و التهاب لثه پیشگیری کرد.

/ 5 نظر / 62 بازدید
هديه

سلام دوست من عالي بود.

هديه

سلام دوست من عالي بود.

هديه

سلام دوست من عالي بود.

هديه

سلام دوست من عالي بود.

گلبخش

با سلام وتشکر از وبلاگ خوبتان .؟آیاتمایل به تبادل لینک دارید؟ http://dr-golbakhsh.blogfa.com/