دنیای دندان پزشکی

هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر دوستان با حفره دهان، انواع بیماریهای شایع و روشهای درمان مربوطه و کلا بیمار، دندانپزشک و حرفه دندانپزشکی ایست. امید است در وقتی که صرف خواندن این مطالب مکنید مطالبی کاربردی و مفید فرا گرفته و آنها را در مسیر سلامت هر چه بیشتر دهان و دندان بکار گیرید. باعث خوشحالی و دلگرمی ایست که سئوال، پیشنهاد، انتقادی و یا هر مطلبی را که لازم دانستید مطرح فرماید.این سایت شامل اطلاعاتی به زبان فارسی در زمینه مسائل عمومی و اختصاصی دهان و دندان و حرفه دندانپزشکی میباشد.

نویسنده : علی اکبر عفتی ; ساعت ٦:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٥

جام جم آنلاین: دکتر مژگان بیگدلی متخصص بیماری‌های دهان و دندان گفت: رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان و باقی ماندن ذرات غذا میان دندان‌ها موجب التهاب لثه و خونریزی می‌شود.

 

این متخصص بیماری‌های دهان و دندان در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: التهاب لثه یا ژنژیویت شایع‌ترین علت خونریزی لثه است که به دلیل رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان به وجود می‌آید.

وی افزود: در صورت رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان و استفاده نکردن از نخ دندان، ذرات غذا میان دندان‌ها باقی می‌ماند و موجب التهاب لثه می‌شود. لثه ملتهب، نرم و قرمز رنگ می‌شود و در هنگام مسواک زدن دچار خونریزی می‌شود. در مواقع التهاب شدید، لثه خود به خود و بی‌دلیل دچار خونریزی می‌شود و در این مواقع باید به سرعت به پزشک مراجعه کرد.

بیگدلی تصریح کرد: در دوران بارداری، به دلیل افزایش برخی هورمون‌های زنانه در زنان باردار، خونریزی لثه افزایش می‌یابد.این متخصص بیماری‌های دهان و دندان ادامه داد: مشکلات انعقادی، مشکلات بافت لثه و مشکلات خونی مانند لوسمی از دیگر دلایل خونریزی لثه است که البته سهم بسیار اندکی در خونریزی لثه دارند.

وی خاطرنشان کرد: با رعایت بهداشت دهان و دندان و استفاده از نخ دندان و دهانشویه‌های حاوی فلوراید می‌توان از خونریزی و التهاب لثه پیشگیری کرد.PageRank Button by webzist