دنیای دندان پزشکی

هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر دوستان با حفره دهان، انواع بیماریهای شایع و روشهای درمان مربوطه و کلا بیمار، دندانپزشک و حرفه دندانپزشکی ایست. امید است در وقتی که صرف خواندن این مطالب مکنید مطالبی کاربردی و مفید فرا گرفته و آنها را در مسیر سلامت هر چه بیشتر دهان و دندان بکار گیرید. باعث خوشحالی و دلگرمی ایست که سئوال، پیشنهاد، انتقادی و یا هر مطلبی را که لازم دانستید مطرح فرماید.این سایت شامل اطلاعاتی به زبان فارسی در زمینه مسائل عمومی و اختصاصی دهان و دندان و حرفه دندانپزشکی میباشد.

نویسنده : علی اکبر عفتی ; ساعت ۱:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱۱/۱٤

 

 

در اغلب موارد ارتودنسی(هدایت کردن دندان ها در جهت درست، برای مرتب کردن آن ها) در سنین بین ۸ تا ۱۶ سالگی انجام می گیرد. در این سنین استخوان ها در حال رشد هستند و آسان تر می توان آن ها و دندان ها را در محل خود حرکت داد. اما با این وجود، این درمان در بزرگسالان هم می تواند انجام گیرد.

بیشتر افراد برای اولین بار پس از نصب براکت ها(دستگاه های ارتودنسی ثابت که بر روی دندان ها نصب می شوند) احساس ناراحتی و درد می کنند. در این زمان دندان ها، در هنگام جویدن کمی دردناک و حساس هستند اما در حدود ۳ تا ۵ روز بعد این مشکلات برطرف می شوند.

علاوه بر آن لب و زبان و گونه هم ممکن است در یکی دو هفته اول کمی اذیت شوند اما بعد از این مدت، فرد کم کم به وجود این براکت ها عادت می کند و به تدریج حتی وجود آن ها را فراموش می کند.

طول درمان هم متفاوت است و بسته به شدت مشکل، سن بیمار، وضعیت دندان و لثه، میزان توجه بیمار به دستورات، بهداشت و تغذیه، بین یک تا سه سال به طول می انجامد.PageRank Button by webzist