دنیای دندان پزشکی

هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر دوستان با حفره دهان، انواع بیماریهای شایع و روشهای درمان مربوطه و کلا بیمار، دندانپزشک و حرفه دندانپزشکی ایست. امید است در وقتی که صرف خواندن این مطالب مکنید مطالبی کاربردی و مفید فرا گرفته و آنها را در مسیر سلامت هر چه بیشتر دهان و دندان بکار گیرید. باعث خوشحالی و دلگرمی ایست که سئوال، پیشنهاد، انتقادی و یا هر مطلبی را که لازم دانستید مطرح فرماید.این سایت شامل اطلاعاتی به زبان فارسی در زمینه مسائل عمومی و اختصاصی دهان و دندان و حرفه دندانپزشکی میباشد.

نویسنده : علی اکبر عفتی ; ساعت ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱۱/۱٤

به هنگام انجام معالجات دندانپزشکی، صدای مته ها، بوهای گوناگون، فکر کردن به سوزنی که قرار است به داخل گونه فرو رود، بی حس شدن لب و گونه برای مدت طولانی و… همه و همه ممکن است موجب ایجاد ترس و اضطراب در شما شود. اما شما تنها نیستید! افراد زیادی همین مشکل را دارند و به همین علت از رفتن نزد دندانپزشک و معاینه دندان هایشان پرهیز می کنند.

حتی اگر فرد مضطربی هم نباشید، احتمال دارد که از رفتن نزد دندانپزشک تا حدی نگران باشید. در اینجا چند توصیه برای غلبه بر این ترس و نگرانی پیشنهاد می شود:

۱- اگر امکان دارد، ساعت و روز مناسبی را برای کار دندانپزشکی خود در نظر بگیرید که چندان تحت عجله یا فشار نباشید. (برای مثال صبح ها یا روز های پنج شنبه)

۲- بهتر است نگرانی خود را با دندانپزشک تان در میان بگذارید. او می تواند تا حدی اضطراب شما را کم کند: توضیح مراحل کار، تجویز داروهای ضد اضطراب پیش از شروع کار و یا استفاده از گوشی و پخش موسیقی در حین کار که باعث می شود کمتر صدای دریل را بشنوید، می تواند کمک مناسبی برای شما باشد.

۳- تا حد امکان لباس های راحت و گشاد در حین کار استفاده کنید.

۴- گاهی حضور یک نفر از اعضای خانواده یا یک دوست می تواند کمک کننده باشد.

۵- سعی کنید شب پیش از مراجعه به دندانپزشکی خواب خوب و راحتی داشته باشید.

۶- خوردن غذای سبک با پروتئین بالا اثر آرام کننده ای بر شما خواهد داشت.

۷- پیش از کار از خوردن نوشیدنی های حاوی کافئین بپرهیزید.

۸- فراموش نکنید اضطراب باعث می شود دشوارتر بی حس شوید.PageRank Button by webzist