دنیای دندان پزشکی

هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر دوستان با حفره دهان، انواع بیماریهای شایع و روشهای درمان مربوطه و کلا بیمار، دندانپزشک و حرفه دندانپزشکی ایست. امید است در وقتی که صرف خواندن این مطالب مکنید مطالبی کاربردی و مفید فرا گرفته و آنها را در مسیر سلامت هر چه بیشتر دهان و دندان بکار گیرید. باعث خوشحالی و دلگرمی ایست که سئوال، پیشنهاد، انتقادی و یا هر مطلبی را که لازم دانستید مطرح فرماید.این سایت شامل اطلاعاتی به زبان فارسی در زمینه مسائل عمومی و اختصاصی دهان و دندان و حرفه دندانپزشکی میباشد.

نویسنده : علی اکبر عفتی ; ساعت ۸:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱۱/٦

با استفاده از روش ها و تکنیک های جدید ارتودنسی می توان لبخند زیبا را که همان لبخند متناسب با صورت هر فرد است، طراحی کرد. امروزه گستره درمان ارتودنسی بسیار فراتر رفته و تنها منحصر به سیم کشی و منظم کردن دندان ها نیست.

لبخند زیبا وضعیتی است که فاصله و رابطه بین دندان های قدامی و لب ها رعایت شده باشد. فاصله کمتر یا بیش از حد استاندارد در زیبایی چهره اثر منفی می گذارد. در طراحی لبخند زیبا، بین لبه دندان های قدامی بالا تا لب بالا باید فاصله ای حدود ۳ تا ۴ میلیمتر وجود داشته باشد، در حالی که در بسیاری موارد این فاصله بیش از ۶ میلیمتر است.

با توجه به یک سری اصول خاص می توان جزئیات طراحی طرح لبخند را مطابق با استاندارد ها انجام داد و انجام این کار بدون تجربه و تخصص کافی سبب ناموزون شدن صورت بیمار می شود، به طوری که پایین آوردن بیش از حد لب بالا در طراحی لبخند نه تنها چهره فرد را زیبا نمی کند بلکه موجب می شود سن بیمار بیشتر به نظر برسد.

طراحی لبخند با استفاده از دانش ارتودنسی در دختران تا پیش از ۱۰-۱۱ سالگی و در پسران تا پیش از ۱۲-۱۳ سالگی دارای بیشترین احتمال موفقیت است.PageRank Button by webzist