دنیای دندان پزشکی

هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر دوستان با حفره دهان، انواع بیماریهای شایع و روشهای درمان مربوطه و کلا بیمار، دندانپزشک و حرفه دندانپزشکی ایست. امید است در وقتی که صرف خواندن این مطالب مکنید مطالبی کاربردی و مفید فرا گرفته و آنها را در مسیر سلامت هر چه بیشتر دهان و دندان بکار گیرید. باعث خوشحالی و دلگرمی ایست که سئوال، پیشنهاد، انتقادی و یا هر مطلبی را که لازم دانستید مطرح فرماید.این سایت شامل اطلاعاتی به زبان فارسی در زمینه مسائل عمومی و اختصاصی دهان و دندان و حرفه دندانپزشکی میباشد.

نویسنده : علی اکبر عفتی ; ساعت ۱٠:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۱٦

معجزه ای به نام ایمپلنت

شاید برای بسیاری از ما حتی تصور عارضه ای به نام بی دندانی سخت باشدولی متأسفانه به دلایل زیادی این احتمال وجود دارد که یک یا چند دندان خود را از دست بدهیم.تا چند دهه پیش اگر چنین اتفاقی می افتاد هیچ راه حلی به جز استفاده از دندان های مصنوعی با آن هیبت خاصشان نبود ولی هم اکنون خوشبختانه ایمپلنت ها می توانند مفهوم بی دندانی را بی معنی کنند.

شاید باور نکنید که این آقائی که در تصویر می بینید تعداد زیادی از دندان های فک بالا را ندارد و آن ها را با ایمپلنت جایگزین کرده است وی هم اکنون می تواند به راحتی غذا های مورد علاقه اش را بخورد، بخندد ، صحبت کند واز زندگی لذت ببرد بدون این که نگران دیده شدن گیرههای دندان مصنوعی ویا صدا کردن آن در حین غذا خوردن باشد.بسیار باید خوشحال باشیم که چنین درمانی به جمع درمان های دندانپزشکی اضافه شده است دیگر هیچ جای نگرانی برای بی دندان شدن وجود ندارد.
تصاویر زیر نشان می دهد که این بیمار چگونه مورد درمان قرار گرفته است.همانطورکه دیده می شوداکثر دندان ها درفک بالا وجود ندارد وبه جای آن ها از پنج پایه ایمپلنت استفاده شده است.

پروتز این شخص (یعنی دندان های جدید)به صورت پیچ شونده می باشد و بر روی پایه های ایمپلنت پیچ میب شود.این پروتز کاملا" در دهان ثابت است.

از مزایای پروتز پیچ شونده این است که اگز به هر دلیلی بخواهیم ایمپلنت ها را چک کنیم ویا تمیز نمائیم دندانپزشک به راحتی می تواند پروتز را باز کرده ومجددا" نصب نماید.
تصویر پروتز در دهان بیمار را مشاهده می نمائید.

شاید هیچ لحظه ای برای یک دندانپزشک شیرین تر از دیدن لبخند رضایت آمیز بیمار پس از درمان نباشد.PageRank Button by webzist