دنیای دندان پزشکی

هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر دوستان با حفره دهان، انواع بیماریهای شایع و روشهای درمان مربوطه و کلا بیمار، دندانپزشک و حرفه دندانپزشکی ایست. امید است در وقتی که صرف خواندن این مطالب مکنید مطالبی کاربردی و مفید فرا گرفته و آنها را در مسیر سلامت هر چه بیشتر دهان و دندان بکار گیرید. باعث خوشحالی و دلگرمی ایست که سئوال، پیشنهاد، انتقادی و یا هر مطلبی را که لازم دانستید مطرح فرماید.این سایت شامل اطلاعاتی به زبان فارسی در زمینه مسائل عمومی و اختصاصی دهان و دندان و حرفه دندانپزشکی میباشد.

نویسنده : علی اکبر عفتی ; ساعت ۱۱:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۱٠

نمی توان کتمان کرد که قهوه اعتیاد آور است و من مدت های طولانی است که درگیر این اعتیاد شده ام، جدای از کلیه ی مزایایی که قهوه دارد و اینکه خیلی تر و تمیز می شود بر اساس این دستورالعمل با آن دوپینگ کرد، بزرگترین مشکلی که مصرف قهوه برای هر کسی ایجاد می کند لکه هایی است که در طولانی مدت روی دندان ها شکل می گیرند. اگر سیگار هم بکشید که دیگر هیچ(!) اوضاع چند ده برابر بدتر می شود. برای یک نفر مثل من که اعتیاد سنگینی به قهوه دارد شاید 6 ماه یکبار جرم گیری دندهایش هم کم باشد و این خمیر دندانهای سفید کننده و محلول های مشابه هم چندان جواب نمی دهند. (باید یک قهوه خور یا سیگاری اساسی باشید تا بدانید چه میگویم)

 

 

اما دیروز در سایت Health.com راه حل جالبی برای این قضیه توصیه شده بود، این سایت توصیه کرده است توت فرنگی تازه و رسیده را با نصف قاشق چایخوری بکینگ پودر مخلوط نمائید و سپس از آن برای سفید کردن دندان های خود استفاده کنید. راز این ترکیب یا بهتر بگوئیم حاصلش اسید مالیک است که پاک کننده ی بسیار قوی می باشد برای لکه های حاصل از سیگار و قهوه بر روی دندان ها و از طرفی خاصیت سفید کنندگی دارد. همچنین در Health.com توصیه شده است بیش از حد معمول از این روش بهره برداری نکنید چون ممکن است به مینای دندان های خود صدمه وارد کنید. قدر مسلم این روش مثل جرم گیری در زیر دست یک دندانپزشک نیست ولی ارزان است و به صورت مقطعی جواب خواهد داد، باید اولین فرصت امتحانش کنم ^_^.PageRank Button by webzist