دنیای دندان پزشکی

هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر دوستان با حفره دهان، انواع بیماریهای شایع و روشهای درمان مربوطه و کلا بیمار، دندانپزشک و حرفه دندانپزشکی ایست. امید است در وقتی که صرف خواندن این مطالب مکنید مطالبی کاربردی و مفید فرا گرفته و آنها را در مسیر سلامت هر چه بیشتر دهان و دندان بکار گیرید. باعث خوشحالی و دلگرمی ایست که سئوال، پیشنهاد، انتقادی و یا هر مطلبی را که لازم دانستید مطرح فرماید.این سایت شامل اطلاعاتی به زبان فارسی در زمینه مسائل عمومی و اختصاصی دهان و دندان و حرفه دندانپزشکی میباشد.

نویسنده : علی اکبر عفتی ; ساعت ٤:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/۳۱

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مهندس “سید شهاب‌الدین میرسعسعانی”، دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی و مجری این طرح گفت، امروزه کامپوزیت‌های دندانی نور پخت به دلیل خواص فیزیکی و مکانیکی مناسب، زیبایی، استفاده آسان و نداشتن عوارض جانبی، برای بیمار و دندان پزشک جایگاه ویژه‌ای دارند.

وی افزود، در این پروژه تحقیقاتی، نوعی نانو کامپوزیت دندانی ساخته شده است که در دندانپزشکی و برای پرکردن دندانهای قدامی کاربرد دارد.

میرسعسعانی اظهار داشت در روش‌های مرسوم برای پخت این مواد از سامانه‌های تابش معمولی نظیر لامپ‌های هالوژن استفاده می‌شود که زمان پخت در آنها در مقایسه با روش حاضر بیشتر است.

مجری این طرح گفت این نانو کامپوزیت‌ها از نانو ذرات ‪ SiO۲‬با اندازه اولیه ‪ ۱۰‬نانومتر و با لیزر آرگون قابل تنظیم ساخته و پخته شده‌اند.

به گفته وی تاکنون در ایران از لیرز برای پخت کامپوزیت‌های دندانی استفاده نشده بود.

این دانش آموخته دانشکده مهندسی پزشکی، پرداخت سطحی، استحکام خمشی بهتر را از جمله مزایای این کامپوزیت‌های نانویی نسبت به کامپوزیت‌های میکرونی عنوان کردPageRank Button by webzist